Доктор Хаус: секрети успішності серіалу

· 5 коментарів

Не можу надивуватись майстерності працівників телеканалу «FOX», що регулярно випускають якісні серіали. На рахунку вже «Сімпсони», «Футурама», «Секретні матеріали» і «Доктор Хаус». Про останній в мене з’явилося кілька спостережень і я хочу ними поділитися.

Люди люблять подивиться на виродків

В минулі віки до потворних людей ставилися просто: саджали у клітку і виставляли напоказ. Як виродків не вистачало, розповідали один одному міфи про Горгону, Медузу, Дракона, Вія і тому подібних страшних потвор. Розваги відмінні, чи не так? Та новітні часи принесли нам толерантність, а також науку, що не могла співіснувати із міфами. Культура розваг, яка була виплекана і доведена до досконалості ще римлянами із їхніми гладіаторськими боями, переживала тяжкі часи. Натомість пропонувались гуманні розваги. От витончений англійський гумор наприклад. Але дехто має грубі смаки і добрий гумор їх тільки дратує. Чи не тому сталися дві світові війни (напівсерйозно)? Становище врятувала нова клітка зі страшною потворою — телевізор із каналом «FOX».

В «Докторі Хаусі» маємо одного кульгаючого та злого виродка в одній клітці з жертвами, а на додачу по одному новому на кожну серію. Цілий зоопарк для нудьгуючого обивателя.

Відпочиваємо від відповідальності

От приходить втомлений пересічний громадянин з роботи і вмикає телевізор. Мотив — відпочиваю. А від чого відпочивати? Якщо робота полягає у фізичній праці, тоді зрозуміло. Але аудиторію «Доктора Хауса» складають переважно люди, що працюють головою. Відразу згадується, що «відпочинок — це зміна роду діяльності» і таке інше, але, на мою думку, ключовий фактор тут — відпочинок не від роботи, а від відповідальності.

Ґреґорі Хаус поводиться абсолютно безвідповідально. Десь у глибині душі так і хочеться покинути усю ту роботу, начальника і «жити як хотіти». Хаус, хоч і працює відмінно, але робить це не з почуття відповідальності, а для задоволення власного «его». Дивлячись серіал, глядач трошки заздрить герою, життя якого хотів би мати сам. Сьогодні це безвідповідальний Хаус, а колись, як були до краю бідною країною, це була розкіш Санта-Барбари. Що буде далі — невідомо.

Брешуть всі

А в Рівному тижнів два тому на Ювілейному з’явилися нові графіті. Великими чорними буквами без усякого смаку написано «ГЕТЬ УСІХ». Достала ж когось криза (чи що там достало?). Що доводять подібні гучні вислови? Та нічого не доводять. На «всіх» навішується ярлик: геть їх чи брешуть вони. Слово «всі» слід обережно використовувати: воно може неприпустимо спростити об’єкт розмови. Життя втрачає різноманітність, стає як світ для дальтоніка. Виникає ілюзія вищості над іншими, володіння якимось незвичайним секретом. Схоже на ту ж втечу від відповідальності. Встановити якусь нонконформістську «істину» і насолоджуватись її дотриманням. Але це ж тільки самообман.

P. S. Дивитись Хауса — то й писати як Хаус. Гляньте лишень на підзаголовки. От що я помітив. Сам того не плануючи, я показав слабкі сторони людини, як щоразу це робить цей серіал.

Категорія: Інша думка

Коментарі (5)RSS-стрічка коментарів

 1. Serjart коментує:

  Згоден з твоїми спостереженнями. Хоча я сам ніколи не замислювався над цим, а просто дивився серіал. Це чи не єдиний серіал, що я можу дивитись. Краще дивисть “Лікаря Хауса” чим новини після роботи. :)

 2. Псих коментує:

  Серіал про потаємні думки людини – кожного з нас)))
  Хаус це просто ходячий, мислячий і патякуючий детектор брехні)) Я розумію, що діалоги мають свій сценарій, але важко втриматись і не захоплюватись їх змістовністю, блискавичністю і логікою (зі сторони Хауса, авжеж). То де, кажете, можна прикупити вікодин?:)

  А тепер сейрозно. Серіал справді якісний, Як ти вірно підмітив, автори дуже вдало “вхопили” глядача. Але не слід забувати, що то лише розвага!

 3. chugylo коментує:

  Але не слід забувати, що то лише розвага!

  Золоті слова.

 4. chugylo коментує:

  Виявляється, «Геть усіх» — то не крик душі одинокого романтика, а нова громадська ініціатива — getout.org.ua

 5. Роман коментує:

  Цікава стаття! Я також задумувався, чому людям до-вподоби цей серіал. Особисто для мене, він вирізняється з-поміж інших тим, що заставляє задуматись. А таке в серіалах буває не дуже часто. Та й гумор в серіалі “Доктор Хаус” досить тонкий і специфічний.
  А “Геть усіх” – це акція що швидше за все скоро переросте в політичну силу, як то часто в нас буває. Ех, політика!
  Поменше дивимся політичні шоу і побільше “Доктора Хауса”!

Трекбеки і пінгбеки

 1. Розчарування | Блог Чугила

  [...] зараз культура пішла? Цинізм! Доктор Хаус нашим людям подобається. Доктор Хаус такий же зневірений в усьому, як і типовий [...]

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>