24-07-2009 13:529 правил вживання алкоголю

Стаття базується на моєму переконанні, що вживати алкоголь у деяких випадках можна і, навіть, бажано, але тільки будучи повністю впевненим своїй здатності зупинитися у потрібний момент. Алкоголь у помірних кількостях змінює соціальну взаємодію людини з іншими: робить більш толерантним і розкутим. Я вважаю, що це його основна корисна дія. А із шкідливими проявами ви знайомі це краще, ніж із корисними. Я тут опишу, як отримати якнайбільше корисного результату з мінімальним навантаженням на печінку. :) Ніякої медицини, а тільки лайфхак: як потрібно поводитись.

Примітка: алкоголіками у цій статті я називаю не тільки людей, що фактично ними є, а й усіх, хто має схильність ними стати.

Правило №1
Пити у компанії

Пити самому нема ніякого сенсу. Як виняток, це можуть бути (нечасто і небагато) слабоалкогольні напої, звичайно, пиво. Якщо компанія — це 2–3 особи, то, я думаю, краще міцного не вживати. А найгірше — пити на самоті, перед самим сном і від нудьги. Так п’ють тільки алкоголіки.

Правило №2
Пити з нагоди, а не для нагоди

«Культурна компанія» збирається для того, щоб відзначити якусь подію або відпочити. Якщо вона збирається для того, щоб напитись — це компанія алкоголіків. Не приєднуйтесь до таких компаній. Але, уважно, часто тільки говорять, що збираються з нагоди, а насправді — для нагоди.

Правило №3
Нагода має бути досить серйозною

Пити, наприклад, в честь першого дня весни — зовсім не серйозна нагода. Однак алкоголіки часто помічають і користуються подібними випадками.

Правило №4
Подумати, чи варто

Алкоголь врятував людство від багатьох війн. Але справжні дипломати прийдуть до згоди і без нього. Може є сенс оголосити цю вечірку (чи що там у вас?) безалкогольною. Часто починають пити по звичці, але краще трохи подумати і усвідомлено зробити вибір.

Правило №5
Дотримуватись традицій

Алкоголь вживають зовсім не так, як звичайні продукти. Цивілізація вигадала кілька традицій, спрямованих на те, щоб отримати із процесу якнайбільше користі і зменшити негативні прояви до мінімуму. Перше, це чокання чарками і її різновид — підбадьорливе піднімання чарки трохи догори. Ця традиція гуртує компанію і виключає можливість того, що окремі її члени будуть пити набагато більше за інших. Важко уявити, щоб у «культурній компанії» хтось наливав собі сам і пив окремо від інших. Друге — тости. Також гуртує компанію, сприяє виникненню доброзичливої атмосфери і терплячості (пити не відразу, а почекавши закінчення ритуалу).

У різних напоїв є свої традиції. Наприклад, вони дуже складні у самбуки чи абсенту. Традиції відрізняються у різних країнах, серед різних вікових категорій, і у кожній компанії, що часто збираються разом, спонтанно можуть виникати нові.

Алкоголіки не схильні дотримуватися традицій.

Правило №6
Поставте на перше місце інтереси компанії

Не треба прагнути до об’єктивності і правоти. Притримайте свої погляди при собі. Це один із корисних проявів дії алкоголю: люди стають більш толерантними і згуртованими. Не варто цьому опиратися, якщо уже вирішили пити. Я вже писав, що інколи може бути цікаво вийти за межі власних поглядів і накинути оболонку чужих. До речі, не такі вони вже й чужі, якщо маєте нагоду разом випити. Та це й лицемірство: не можна бути об’єктивним у нетверезому стані.

Правило №7
Не приймайте важливих рішень

Думати треба завжди: на тверезу голову чи ні. Але якщо придумане у нетверезому стані вимагає прийняття рішення, яке можна відкласти — краще відкладіть до очищення свідомості. Це одна з небагатьох ситуацій, коли відкладати на потім — добре.

Правило №8
Уникайте негативу у будь-якій формі

Треба помічати тільки позитив. Ніяких розмов про політику, пліток і тому подібне. Негатив легко переходить у серйозні наслідки, а позитив — тільки у хороший настрій.

Правило №9
Уникайте провокаторів

Краще за все триматись від них на відстані. Найчастіше, вони збурюють тільки тих, хто у безпосередній близькості від них.

1 коментар
категорії: Війна в Грузії, Некатегоризовано
теги: ,

Схожі записи

Коментарі:

  1. jin пише:
    11–10–2009 22:19

    Це все фігня, алкоголікам потрібна компанія (“собутильник”) і привід випити (не причина, а привід), а нормальна людина може пити і так: захотів – випив. Піду собі віскаріка налию ;)

Написати коментар