Як кандидати користуються правовим невіглаством народу

· · Один коментар

На відміну від деяких розніжених і гордовитих білоручок, які уникають «брудних» тем, блог Чугила буде писати про вибори. Це наша країна і ми маємо у ній хазяйнувати.

Отже, недавно мені до рук потрапила пропаггазетка Тігіпка. У ній знайшов повно викривлень фактів. Давайте подивимось, що пише Конституція про повноваження Президента. В Україні є три гілки влади. Це стандартна практика для демократичної республіки. Законодавча влада належить Верховній Раді, виконавча — уряду, судова — судам. Президент України не належить чітко до жодної з гілок. Він — гарант Конституції, забезпечує національну безпеку, контролює всі гілки влади і розв’язує між ними конфлікти. Президент Ющенко користувався цим правом. На його рахунку розпуск Верховної Ради, розпуск першого уряду Тимошенко, чимало вето на закони і постанови Верховної Ради. Крім того, Президент є Головнокомандуючим Збройних Сил, очолює СБУ і визначає зовнішню політику. Із важливого це все. А в Тігіпка, за версією його реклами, свої уявлення про повноваження Президента. Щоб мати можливість здійснити всі ті обіцянки із економіки і соціального захисту, треба мати політичну систему із сильним президентом як в Америці. Або як у Росії із її слухняним парламентом. Заради об’єктивності треба додати, що Тігіпко хоче прийняти Конституцію із значно розширеними правами Президента. Але…

Ще один приклад. Тимошенко скаржилася, що в Україні дорогі кредити на бізнес. Робимо все навпаки (опозиція скаржиться, а уряд виконує) і отримаємо правильну політичну систему. Наша перевернута догори ногами.

Приходжу до висновку, що народу дуже не вистачає правової освіти. Я, молодий, учив у школі про державний устрій України. Старше покоління в цьому питанні безграмотне. І достатньо ліниве, щоб не заповнити пробіли у знаннях самостійно. І ще один фактор — реклама. Рекламу потрібно вміти сприймати так, щоб не втратити власне я. І, звичайно, більшість людей навіть не задумуються про це. От коли будемо мати громадян вільних не тільки в правовому сенсу, але й особисто незалежних від шкідливих сторонніх впливів, тоді будемо мати вільну і прогресуючу країну. Або коротше: народ має таку владу, на яку заслуговує.

Категорія: політика

Коментарі (1)RSS-стрічка коментарів

  1. Axiom сказав:

    А невже ти десь бачив агітку з достовірними фактами та без перекручень? Тож мабуть відсотків так 98 електорату політично безграмотні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *