Проект demographic-crisis.pp.ua і його закуліса

· · Коментарів немає

Презентую на блозі (перша презентація була позавчора у Твітері) свій новий проект. Ні, краще казати проектик, оскільки це лише одна статична сторінка. Це лічильник населення України в реальному часі. Та що там багато говорити, дивіться:

Лічильник населення України

Як це було?

Я зробив цей проект, мабуть, виходячи із того переконання, що людина, яка нічого нового не робить, деградує. Цей блог у мене уже більше року і настав момент почати щось цілком нове у моїй діяльності в Інтернеті. Щось корисне для навчання і саморозвитку. І якось виникла ця ідея (вже й не пам’ятаю як, дивно). Спочатку я хотів зробити щось на зразок братнього за духом проекту UA Day, але завадили:

  • лінь і невпевненість у власних силах;
  • крайньо мінімалістичний дизайн не заважає задуматись, що є бажаною дією, коли відвідувач прийде на сайт. Навіть, яскраві логотипи соціальних закладок приховав.
Що має робити?

Це мав бути проект, розрахований на масового відвідувача, зрозумілим для всіх (різних). Думаю, це вдалося.

Аналізуючи ідею проекту, я помітив, що просте інформування фактів про українську демографію чинить сильний негативний вплив. Не хочеться робити щось різко негативне. Тому довелось перекрити його радісним пафосом у 2-ому абзаці. Вийшло як у типовій попсовій рекламі: спочатку налякати, а потім дати надію, показати вихід.

Помилки. І уроки

Це мав бути проект, що існує в середовищі Вебу2.0. Так воно і сталося. Презентація відбулася у Твітері. За перші 2,5 год на мій твіт-презентацію було зроблено 2 ретвіти і 1 реплай, а на сайт завітало 47 унікальних відвідувачів. Програму-мінімум він виконав (а це ж і навчальний проект). Але велику хвилю не підняв. Я приділив багато уваги дизайну, юзабіліті і технічній реалізації, але занадто мало — SMO. Панель із соціальними закладками — це дуже мало для проекту без поновлюваного контенту. Треба зробити вірус, очолити процес самостійного поширення інформації про сайт. Жаль, що я це пізно зрозумів.

Можна додати 2-гу сторінку до проекту із різними кнопочками і банерами. Деякі люди полюбляють понавішувати їх без міри. Українці — свідома нація. А ще прикріпити систему коментування. Українці — язиката нація. :) Це в шухляду. Скоріше довгу, ніж коротку.

Але критикуйте, пропонуйте і може я зроблю версію 2.0.

Категорія: Різне

Коментарі (0)RSS-стрічка коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *