Люди, не відлітайте в космос

· · 4 коментарів

Приводом для написання цієї статті став перегляд одного політичного шоу. Я помітив, як же сильно відрізняється те, що кажуть політики, від того, що об’єктивно відбувається в світі. Один політик закінчував говорити, інший — починав, а кількість сенсу в їх словах впевнено наближалася до нуля. Якби не поставлений голос і солідний вигляд, то я б перемкнув канал відразу.

Така собі зграйка папуг. Цікаво, вони взагалі ще пам’ятають, що являє собою життя простого громадянина і як правильно керувати державою чи ні?

Це явище існує не тільки в політиці, але і в поп-культурі (хм, то політика теж різновид шоу-бізнесу?). А найважливіший засіб для його поширення — телебачення. Створюється цілий паралельний світ зі своїми правилами. Світ, що пародіює реальність, неефективний, дає прості пояснення складним речам, блистить як золото. Ця система існує для заробляння грошей та отримання влади одними і бездумного споживання іншими. Цінності, що циркулюють у цій системі нерідко формуються нею ж самою. Наприклад, модельний стандарт «90–60–90». Чому саме такі цифри і як у суб’єктивному понятті «краса» взагалі можуть бути якісь стандарти?

Так що не треба нам ніякого космосу. На землі погано, але в космосі нема нічого, крім красивих оптичних ілюзій. Робіть реальні речі, ті, що мають цінність. Важливіше те, що навкруги, а не виграш у кимось придуманій грі. Бо ця гра існувала не завжди. Якщо Вам соромно перед бабусею і дідусем, задумайтесь. Якщо Ваші онуки не будуть гордитися своїми бабусею і дідусем, чи вірно це?

Категорія: Інша думка

Коментарі (4)RSS-стрічка коментарів

 1. Feuille сказав:

  а ще на папуг схожі аналітики, які “пророкують” на чиюсь користь і бізнесмени, які теж “пророкують” на свою користь, але аж ніяк не на користь планети.

 2. chugylo сказав:

  Я написав цю статтю ще на Пасху. За той тиждень, що минув, я встиг зацікавитись філософією (думаю можна так назвати) Нассіма Талеба. І от, що цікаво, він висловлює дуже схожі думки: теорія має бути у тісному зв’язку із практикою. І так само як Feuille, Талеб невисоко цінить професію аналітика. Тільки в нього аналітики погані за визначенням, а не з моральних причин. Вони займаються лише самодурством.

  Якби мені зараз довелося писати цю статтю, то вона б вийшла трошечки іншою.

 3. bezlik сказав:

  А ви не замислювалися, що майже будь-яка система цінностей є нав’язаною? За яку футбольну команду вболівати, як треба харчуватися, яку музику слухати. Людина забагато зусиль витратила на оцифрування власних відчуттів і світу навколо, це дає контроль логічного розуму над чуттєвою душею. Стандарт 90-60-90 тут не виключення. Однка будь-яке враження, змальоване словами – це лише оцифрована передача аналогового сигналу. Краще один раз відчути, ніж сто разів почути.

  Талеб, як я зрозумів, висловлюється за те, що везіння не існує і все піддається математичним розрахункам. Я тут не згодний, але сперечатися не буду. Не завжди те, що виглядає мудрим є таким насправді, а деякі відверто божевільні думки часом виявляються геніальними.

 4. chugylo сказав:

  Дуже сподобалося висловлювання Талеба про скептицизм/прагматизм (ач, на все має відповідь):
  Скептицизм вимагає багато сил і коштує дорого. Скептично відноситися можна до речей, які мають глобальні наслідки. У житті дрібних питань і рішень краще бути недосконалим, поводитися по-дурному і по-людськи.
  Про вибір футбольної команди — хороший приклад. Якщо поглянути зовсім об’єктивно, то що у футболі взагалі корисного? Бігають дядьки у трусах і копають м’ячика. Скептик скаже: «А чому вони не навішали на себе м’ячиків і не копають труси?». Я розумію це протиріччя, але все ж люблю дивитись футбол. Але інколи суб’єктивність заходить туди, де їй не варто бути. Політика — це серйозна справа, навіть, дуже серйозна.

  Талеб, як я зрозумів, висловлюється за те, що везіння не існує і все піддається математичним розрахункам.
  Ні, Талеб професійно вивчає випадковості і надає їм великої ваги. Хоча не відкидає повністю й аналітичний підхід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *